Osem rokov Fica

Autor: Jozef Mečiar | 5.2.2012 o 12:54 | (upravené 5.2.2012 o 12:59) Karma článku: 17,02 | Prečítané:  4976x

11. marca sa na Slovensko bude usmievať R. Fico. Bude mať istotu pokojného samovládnutia a keďže je dostatočne učenlivý a cieľavedomý, urobí všetko preto, aby 11. marca nenastupoval do vlády na 4 roky ale na 8. Ako zneužiť možnosť samovládnutia na zmenu podmienok tak, aby mohol nerušene vládnuť dlhšie ako jedno obdobie, sa dá učiť od Orbána, napríklad. Naša pravica a mnohí aktívni ľudia robia všetko preto, aby sa tento katastrofický scenár naplnil.

Najprv k volaniu občanov, ktorých do ulíc vyhnali spisy zverejnené na internete. Volanie po čistej politickej scéne, po spoločnosti bez korupcie, kde sú procesy transparentné a na očiach, je volaním samozrejmým a zaslúži si podporu. Treba si však uvedomiť dve veci. Po prvé, v oblasti boja proti korupcii sa za 1,5 roka súčasnej vlády urobilo toľko, ako za všetkých predchádzajúcich vlád dohromady. Dá sa vôbec porovnať doba tunelovania bánk, vytvárania tzv. kapitálotvornej vrstvy rozdávaním majetku, nástenkového tendra, doba, keď o dianí vo verejnej správe sme nevedeli takmer nič s obdobím súčasným, keď sa vo verejných obstarávaniach používajú elektronické aukcie, keď na webe nájdeme zmluvy, objednávky, faktúry? Veď sú to dva rôzne svety, dva rôzne koncepty fungovania verejnej správy (štátnej správy ale i samosprávy). Slovensko sa otvára občanom, dianie v politike sa deje pred očami každého, kto má pripojenie na internet. Uvedomme si, že to bola súčasná vláda, ktorá urobila na ceste k transparentnej a neskorumpovanej politickej scéne najväčší skok.
Druhá vec. Ak po marci bude samovládnuť Fico, zabudnime. Zabudnime na otváranie Slovenska, zmenšovanie priestoru pre korupciu, vyššiu mieru transparentnosti a nakoniec aj vyšetrenie toho, čo píše spis Gorila - nič z toho nebude. Doba, ktorá nastane po nástupe R. Fica, bude dobou červeného temna.

K naplneniu scenára z úvodu textu prispievajú aj viacerí pravicoví politici. Svojim súčasným správaním robia všetko preto, aby pravicoví voliči išli 10. marca na lyžiarsky svah a nie do volebnej miestnosti a ak by náhodou volebné výsledky umožnili poslať Fica do opozície, tak bude problém stredo-pravé strany spojiť. Zvetrávaniu pravice sa venujú najmä nové strany resp. hnutia. Strana SaS robí všetko preto, aby po voľbách, nech budú čísla akékoľvek, sedela v opozícii. Nikto si s nimi nebude chcieť sadnúť do jednej lavice. Stačí si pozrieť niektoré názvy blogov Ľ. Galka (Dzurinda mŕtvy chrobák? Nie vždy., Podlosť Daniela Lipšica, Koalícia goríl vo VOP Nováky, Fialové koaličné vojenské bozky., Iveta Radičová zlyhala - porušuje zákon, Ak SDKÚ nezmení názor, nemôže ísť do vlády, Prečo sme im otvorili huby). Už takmer nulový koaličný potenciál tlačia každým dňom nižšie a nižšie, do mínusu.
Podobne je na tom aj Igor Matovič, ktorý zmenil politiku na televíznu reality show. Ešte nebolo počuť, akú má predstavu o znižovaní nezamestnanosti, ekonomických reformách, druhom dôchodkovom pilieri, reforme školstva atď. Čo s ním?

V marci si treba povedať, čo chceme. Chceme pokračovať v otváraní Slovenska alebo chceme Fica na osem rokov?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?