Tento výsledok volieb som nečakal a som zaň vďačný.

Autor: Jozef Mečiar | 9.3.2012 o 9:01 | Karma článku: 8,15 | Prečítané:  907x

Výsledky volieb ma zaujímajú v troch rovinách. Jeden výsledok volieb poznám už dnes a som nesmierne spokojný a milo prekvapený. A vďačný. Prvá a najdôležitejšia rovina - výsledok stredopravice. Ide o kľúčový súboj volieb. Bude vládnuť SMER alebo stredo-pravé strany? Tento výsledok je v nohách veľkej skupiny stredo-pravých voličov váhajúcich nad účasťou. Stredo-pravé strany si zaslúžia lekciu. Som však presvedčený tom, že politici vám rozumeli a vnímajú veľmi jasne všetko, čo ste hovorili v posledných týždňoch. Zaslúžime si žltú kartu. Ale nie červenú! To by bola červená karta pre celé Slovensko. Pre druhý dôchodkový pilier, pre verejné financie, pre upratovanie v justícii.    

Druhá rovina výsledkov volieb je stranícka. Pochopiteľne ma zaujíma, ako dopadne moja strana, SDKÚ-DS. Aj v SDKÚ-DS sme dobre rozumeli hlasu našich voličov a zareagovali sme. Rozhodnutie Lucie Žitňanskej a jej ponuka voličom, sú jasným dôkazom. Jej rozhodnutie vítam a teším sa z neho a aj preto jej dám jeden z mojich 4 krúžkov.

Tretia rovina je osobná, keďže kandidujem. Tento výsledok už čiastočne poznám. Pred voľbami som dostal podporu, ktorú som nečakal. Podporil ma poslanec NR SR za OKS, Ondro Dostál, ktorý ma zaradil medzi tých, ktorým by vedel dať svoj hlas. Hoci je z inej strany a kandidoval na inej kandidátke. Podporil ma Miro Lopata, ktorý spustil projekt na podporu využívania preferenčných hlasov pod názvom 100 000 krúžkov. Podporil ma Ľudo Tóth, ktorý bude voliť inú stranu. A podporila ma skupina mne neznámych ľudí z mimovládnych organizácií a médií, ktorí ma na facebooku na stránke Koho krúžkovať zaradili do skupiny kandidátov z rôznych strán, ktorých si vážim. Všetkým úprimne ďakujem a veľmi si to vážim.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kedy dosiahne Slovensko úspech na MS vo futbale? Možno najbližšie

Slovenský futbal môže siahať na vrchol.

KOMENTÁR ONDREJA PODSTUPKU

Zálohovanie fliaš je dobrý krok, ktorý bude chvíľu bolieť

Predajcovia ani nákupcovia vody na jedno použitie majú platiť viac.


Už ste čítali?