NOVA a OĽANO

Autor: Jozef Mečiar | 5.7.2015 o 13:28 | (upravené 5.7.2015 o 18:38) Karma článku: 6,56 | Prečítané:  1785x

Peter Schutz v komentári zhodnotil a privítal vznik koalície NOVA a OĽANO. Jednu vec trafil presne, druhú vôbec.

„Ako deblokácia prepadnutých hlasov je to dobrý základ, ktorý musí uvítať každý, komu nočná mora Fico III ruší sny.“ Presne o to ide. V situácii, v ktorej sa Slovensko nachádza, by už každému mala blikať kontrolka. Voľby v marci 2016 nebudú len rozdaním nových kariet s tým, že krajina ide ďalej, plus mínus ako doteraz. Trochu viac doľava alebo doprava. Trochu ubrať tam a pridať inde. Voľby budú o zásadnej zmene v spoločnosti, ktorá nastane alebo nie. Kľúčové sú slová Paška, CT-čko, schránky, oligarchovia atď. Ten zoznam je už neznesiteľne dlhý. Pôjde o to, či sa naďalej budeme takmer každý deň pozerať na ďalšiu a ďalšiu komplikovanú pavučinu schránok, v ktorých miznú ukradnuté peniaze.

Každý politik, pre ktorého je osud Slovenska dôležitejší ako osud jeho straníckej družiny, musí urobiť všetko preto, aby sa Fico III. nekonal. Aj preto sa treba spájať, aj preto treba znášať isté riziká, ktoré koalície prinášajú. A samozrejme robiť kompromisy.

Peter Schutz, na druhej strane, nemá ešte prehľad o tom, kto čo Slovensku ponúka. Inak by nemohol napísať, že ide o koalíciu, ktorá: „okrem protikorupčného prskania a hanobenia oligarchov pridanú hodnotu neponúka“. Po prvé, protikorupčné ťaženie je kľúčové. Aký zmysel by mali reformy v ktoromkoľvek rezorte, ak sa bude kradnúť naďalej? Liať vodu do suda, ktorý je plný dier, nič nerieši. Najprv treba zapchať diery a preto je pre novú koalíciu kľúčovou témou protikorupčné ťaženie.

Po druhé, koalícia nemá iba protikorupčnú agendu. Už dlho ponúka riešenia v rôznych rezortoch. Napríklad zásadnú ekonomickú reformu Nemecký štandard. Alebo reformu zdravotníctva a sociálnych služieb a v neposlednom rade reformu samospráv Nová samospráva, ktorej cieľom je zmeniť podmienky života v obciach a mestách a v ktorej NOVA, ako jediná strana nahlas hovorí, že Slovensko potrebuje spájať samosprávy obcí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kedy dosiahne Slovensko úspech na MS vo futbale? Možno najbližšie

Slovenský futbal môže siahať na vrchol.

KOMENTÁR ONDREJA PODSTUPKU

Zálohovanie fliaš je dobrý krok, ktorý bude chvíľu bolieť

Predajcovia ani nákupcovia vody na jedno použitie majú platiť viac.


Už ste čítali?